У центрі уваги – запити та потреби людей


Про підсумки економічного та соціального розвитку Дніпровського району міста Києва у 2015 році, стан виконання в Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації документів органів влади вищого рівня, службової документації, звернень громадян та звернень, що надійшли на розгляд до комунальної бюджетної установи «Контактний центр м. Києва» також торік, про виконання вимог чинного законодавства України щодо соціального захисту учасників АТО, родин загиблих, поранених учасників АТО та осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО йшлося 23 лютого на засіданні колегії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації під головуванням виконуючого обов’язки першого заступника голови – керівника апарату Віктора Сушінця та за участю заступника очільника району Алли Загородньої.
Начальник відділу економіки райдержадміністраціїСергій Редчиц (доповідач із першого питання порядку денного) повідомив, що звітний 2015 рік був позначений важкою економічною та соціально-політичною ситуацією в країні, що не могло не відбитися й на соціально-економічній сфері життя нашого району. Втім, є й певна позитивна динаміка в її підсумкових показниках за 2015 рік. Так, до загального фонду бюджету міста Києва від Дніпровського району спрямовано майже 1 млрд грн, що склало 103,5% від планового показника на 2015 рік і більш ніж у 2 рази більше від показника 2014 року.
Також було повідомлено про те, що 53-ма промисловими підприємствами району реалізовано продукції на 6,4 млрд грн, що на 18,3% більше за показник 2014 року. Загалом у Дніпровському районі станом на 01.01.2016 р. зареєстровано майже 54,5 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, із яких 36 тисяч – фізичні особи-підприємці. Державні закупівлі продукції наших підприємств склали суму 192,8 млн. грн, що в 1,6 рази більше за показник 2014 року, але цього, слушно зауважив доповідач, відверто замало.
У той же час суттєво зросли обсяги видатків із бюджету м. Києва на утримання галузей, зокрема: освіти – на 14%, охорони здоров’я – на 16,3%, культури – на 17,8%. Фінансування районної Програми соціально-економічного розвитку в 2015 році за розділом «Капітальні вкладення» склало 5,5 млн грн. Засвоєно коштів 100%. За розділом «Капітальні ремонти» майже 56 млн. грн. – засвоєно 93,3%. Повний звіт (у майже 100 сторінок) про підсумки економічного та соціального розвитку Дніпровського району міста Києва у 2015 році, підготовлений у відділі економіки Дніпровської РДА, розміщено за цим посиланням.
Із другого питання порядку денного колегії доповідали три працівники райдержадміністрації. Начальник відділу контролю Людмила Жовнірчик повідомила, що всього до Дніпровської РДА торік від органів вищого рівня надійшло до виконання більш ніж 12 тисяч доручень. Зрештою, всі вони були виконані, хоча траплялися порушення у частині дотримання термінів виконання. Найкритичніша ситуація з дисципліною виконання доручень – у КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва», з приводу чого його колишньому директорові Юрію Дзюбі було оголошено догану.
У даному контексті значно поліпшилася ситуація за нового керівництва цього КП. Отож, зазначила Людмила Василівна, у новому році є підстави сподіватися на максимальні відповідальність та ефективність у виконанні доручень органів вищого рівня з боку всіх керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації і наших комунальних підприємств.
А начальник відділу роботи із зверненнями громадян Олена Ревуцька доповіла членам колегії Дніпровської РДА, що торік до відділу по роботі зі зверненнями громадян таких надійшло 4938. Абсолютна більшість із них стосувалася галузі житлово-комунального господарства, а також стану доріг і благоустрою. Загальний рівень задоволення звернень громадян – 97%, хоча всі розуміють, зауважила Олена Степанівна, що абсолютно всім громадянам у наш складний час догодити просто неможливо. Але прагнути цього – наш службовий обов’язок.
До нашого «колл-центру», як повідомила заступник начальника відділу роботи із зверненнями громадян Альона Слободяник, у 2015 році надійшло загалом 53489 звернень громадян. Це означає, що цим засобом комунікації з владою наші громадяни користуються все частіше, якщо порівняти, що в 2014 році таких звернень нараховувалося 34638. Тематично люди звертаються здебільшого, знову ж таки, з питань житлово-комунального господарства (визначений за спеціальним критерієм індекс задоволення звернень щодо цієї сфери – 95,79%), благоустрою (індекс задоволення – 97,63%), торгівлі та споживчого ринку (індекс задоволення – 100%), соціального захисту тощо.
Утім, як зауважила Альона Володимирівна, за порівняльним рівнем виконання звернень громадян засобами «колл-центру» наш Дніпровський район не на лідируючих позиціях у місті Києві, проте зроблені останнім часом організаційні та персональні висновки щодо цього дозволяють покращити ситуацію в поточному році.
Із третього питання, винесеного на розгляд колегії Дніпровської РДА, доповідач – начальник управління праці та соціального захисту населення Олександра Соя - навела наступні дані щодо дніпровчан-учасників АТО: взяли участь в АТО – 551 особа, загиблих – 22 (кожній родині загиблих сплачено одноразову матеріальну допомогу в сумі 5 тис. грн), поранених – 24 (одноразова матеріальна допомога – 2,5 тис. грн). До реєстру пільговиків за участь в АТО введено 22 особи, на інших подані документи до органів вищого рівня.
Кількість тимчасово переселених осіб із Криму та Донбасу в Дніпровському районі чи не найбільша – взято на облік 15,4 тисячі (у т. ч. 10,8 тис. сімей). Призначено адресні допомоги – 13,3 тисячам. Проте перевірки вказують, що чимала частина заявників фактично за вказаними адресами, мігруючи, не мешкають, тож отаким виплати припинено.
Співдоповідач – начальник управління охорони здоров’я Даніель Карабаєв – висловив пропозицію, яка була підтримана членами колегії: звернутися до КМДА з пропозицією кваліфікувати лікарню №11 (для ветеранів Великої вітчизняної війни), що у мікрорайоні ДВРЗ Дніпровського району, міським Центром медико-соціальної реабілітації воїнів АТО.
Інший співдоповідач – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Клаузер – розповіла про роботу із соціально-психологічної реабілітації ветеранів АТО, наголосивши, що для цього в її службі виділено 5 працівників, а потребується більше, не рахуючи поліпшення умов їхньої праці, із чим варто клопотати перед владою міста.
Свої пропозиції та зауваження із даного питання внесли радник голови Дніпровської районної державної адміністрації Григорій Шишковський, голова громадської організації «Благодійний фонд «Дніпровський» Анатолій Павленко і голова «Громадської організації ветеранів АТО Дніпровського району м. Києва» Георгій Кунах.
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.