У ЦРБ ім. П. Тичини відбулася літературна зустріч із українською письменницею Любов'ю Загоровською


Цього тижня працівники ЦРБ ім. П. Тичини "подарували" своїм читачам зустріч із відомою українською письменницею, поетесою та журналісткою Любов'ю Загоровською.
Творчість пані Любові вирізняється не лише майстерністю слова, а й дивовижною різножанровістю. Її шанують як юні читачі, так і дорослі, як прихильники прози, так і поезії.
Літературний шлях гості розпочався у 2011 році з поетичної збірки «Назустріч вітру», відзначеної міською премією ім. Івана Франка. Згодом світ побачила збірка оповідань «На їхніх маленьких плечах…», відзначена премією ім. Олени Пчілки, а у 2018 році – перший роман «Коли були ми…».
Основною темою творчої зустрічі стали дві особливі книги, тісно пов’язані зі спогадами. Перша з них – «Моя #УПА» (2022 рік). Це зворушлива збірка спогадів ще живих борців за українську незалежність, упівців. На сторінках книги вміщено 39 історій про тих, хто зі зброєю в руках боровся в УПА або допомагав українській армії майже століття тому.
Друге видання – «Таборові діти» (2024 рік), шосте у творчому доробку Любові Загоровської. У книжці зібрано 63 щемливі розповіді дітей, чиє дитинство було жорстоко обірване. Вони діляться спогадами про те, як їх під дулами автоматів забирали з рідних домівок, про жахи тюрем, про нелюдську дорогу в товарних вагонах до сибірських морозів, про виживання в бараках та спецінтернатах, про боротьбу за життя в нестерпних умовах заслання. Ці свідчення є болючим нагадуванням про ставлення радянської влади до дітей, яких безжально оголосили «ворогами народу».
Після презентації відбулося тепле та щире спілкування авторки з читачами. Ця зустріч стала справжнім подарунком для всіх, хто прагне глибше пізнати українську історію та відчути нерозривний зв’язок з минулим.