У закладах освіти Дніпровського району пройшли тематичні заходи з нагоди вшанування жертв голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
До Дня вшанування жертв голодоморів у закладах освіти Дніпровського району відбулися різноформатні тематичні заходи. Зокрема, учнями старших класів Ліцею №125 було підготовлено інформаційно-просвітницький захід ,який розпочався хвилиною мовчання та запаленням свічок пам’яті – символу скорботи та жалю за всіма, хто постраждав під час Голодомору.
Учні розповіли про трагічні події через призму своїх родин, дослідили історії людей, які пережили це лихо. Окремо були презентовані авторські фільми та наукові роботи, створені ліцеїстами.
Захід мав великий емоційний вплив на всіх присутніх. Багато хто не зміг стримати сліз, слухаючи вірші та спогади про ті трагічні події. Це був момент спільної скорботи та солідарності, що об’єднав учнів, учителів у вшануванні пам’яті загиблих.
В школі №103 вшанували пам'ять мільйонів невинних жертв Голодомору – страшної трагедії, яка забрала життя багатьох українців. Запалена свічка є символом не лише скорботи, а й нашої пам’яті та сили духу українського народу.
Учні Ліцею №272 Український колеж ім. В.О. Сухомлинського закликали запалити свічку пам’яті, вшановуючи мільйони невинних жертв страшного геноциду. Пам'ять жертв голодоморів вшанували й учні Ліцею № 209 "Сузір'я".
День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що відзначається в четверту суботу листопада. Напередодні шкільна родина школи №180 вшанувала пам'ять жертв голодоморів, особливо Голодомору 1932-1933 років, який визнано геноцидом українського народу.
Група учнів з 10-11 класів Ліцею №141 ОРТ відвідали Національний музей Голодомору-геноциду з метою створення навчальних проєктів, щоб презентувати їх учням 8-11 класів.
Напередодні вшанування пам'яті жертв Голодоморів у Ліцеї №136 вчитель історії провів тематичний урок. Учні переглянули документальні матеріали, обговорили причини та наслідки Голодоморів, а також вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Учні школи №158 долучилися до заходів, присвячених Дню пам’яті жертв голодомору. Під час тематичного уроку ми говорили про трагічні події 1932–1933 років. Цей день ще раз підтвердив, що наша пам'ять – це сила, яка допомагає зберігати єдність та національну ідентичність.
Протягом тижня учні Ліцею N98 відвідували Національний музей Голодомору, який названо на честь мільйонів українців, що загинули під час штучного голоду, створеного радянською владою у 1932-1933 роках. Голодомор - важливий урок для нашої нації, бо усвідомивши трагічні наслідки минулого, ми зможемо захистити своє право на свободу та незалежність!
Напередодні Дня пам'яті жертв Голодомору, учні та вчителі закладу освіти №148 ім. І. Багряного вшанували пам'ять невинних, що загинули під час голоду 1932-1933рр.
Студенти ВНЗ "Київський університет ринкових відносин" вшанувала пам’ять жертв однієї з найстрашніших трагедій в історії – Голодомору в Україні 1932-1933 років.
У всіх закладах освіти району вшанували жертв злочинних цілеспрямованих дій комуністичного режиму проти життя українців у 1932-1933 років, долучившись до акції «Запали свічку пам’яті». Традиційно студенти біля «Меморіалу жертв Голодомору» запалили лимпадки, схиливши голови в жалобній скорботі, вшанували жертв Голодомору спільною молитвою.
Учнівська молодь усвідомлює, що Голодомор – це не лише частина історії, а й символ стійкості українського народу, який, незважаючи на випробування, зберіг свою культуру, мову та прагнення до незалежності. Такі заходи допомагають молодому поколінню зрозуміти, чому важливо знати минуле своєї країни, щоб не допустити подібних трагедій у майбутньому.