Учні та вчителі школи-інтернат №18 взяли участь у заходах з нагоди Міжнародного тижня глухих людей і Міжнародного дня жестових мов
Щорічно в останній тиждень вересня світова спільнота відзначає Міжнародний тиждень глухих людей, який завершується Міжнародним днем глухих. У Київському фаховому коледжі прикладних наук традиційно відбулися різноманітні заходи. Завершить урочисту програму загальноміський соціальний захід «Права глухої людини в часи кризи», який відбудеться біля Арки Дружби народів 26 вересня 2021 року і об’єднає Київську спільноту глухих і соціально активних громадян України.
Кожен день у програмі заходів коледжу мав різну тематику, але всі вони були об’єднані спільною метою – привернути увагу громадськості до нагальних проблем спільноти глухих. Так, заходи 21 вересня були присвячені такій темі: «Жестова мова для глухих, які вчаться».Учасниками стали здобувачі освіти, викладачі та майстри коледжу, учні та вчителі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №18 Дніпровського району (бульв. Перова, 23), школи №9 та гості:
- Ірина Чепчина – голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» разом із заступниками Тетяною Кривко, Сергієм Котельянцем та Віктором Шевчуком;
- Володимир Москаленко - начальник відділу закладів вищої освіти, науки, прогнозування та аналізу цільових програм Департаменту освіти і науки Києва;
- Світлана Бабінець – начальник управління Державної служби якості освіти у місті Києві.
Знаковою подією на заході стало відеопривітання від Мішель Фріз - фахівця американської жестової мови, професора кафедри гуманітарних та іноземних мов Коледжу Санта Фе, Флорида, США. Американська колега анонсувала традиційну студентську українсько-американську онлайн конференцію «Діалог культур».
Окрім цього, на заході відбулась демонстрація найяскравіших колекцій від молодих дизайнерів, виконання пісень українською жестовою мовою, знайомство з видатними спортсменами чемпіонами Дефлімпійських ігор.
Важливим етапом цього дня став Круглий стіл «Перспективи освіти глухих у навчальних закладах міста Києва» за участю Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної служби якості освіти у місті Києві, Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих», заступниці директора спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №18 Олени Бельденкової, директорки школи №9 Світлани Горенкової та адміністрації коледжу. Учасники обговорили можливість започаткування Пілотного проєкту співпраці спеціальних шкіл та Київського фахового коледжу прикладних наук у напрямі профільної підготовки учнів старших класів.
Упродовж дня в закладі освіти працювали цікаві локації для учнів і вчителів спеціальних шкіл, студентів і викладачів. Так, для освітян організували семінари «Організація роботи перекладачів жестової мови у закладах освіти» та «Особливості соціалізації студентів з порушеннями слуху в Київському фаховому коледжі прикладних наук». Студенти з порушеннями слуху були залучені до тренінгу «Розвиток емоційного інтелекту у студентів з порушеннями слуху». Тим часом учні могли взяти участь у майстер-класах від викладачів і майстрів виробничого навчання, а також американських фахівців – партнерів. Зокрема, відбулися воркшопи:
- Американська жестова мова;
- Основи фінансової грамотності;
- Виготовлення шарфів «Теплий дотик»;
- Художній розпис на текстилі «Кольоровий вибух»;
- Виготовлення шкіряних браслетів «Вузол удачі».
Відзначення Міжнародного тижня глухих людей і Міжнародного дня жестових мов привертає увагу громадськості до цих важливих дат і сприяє гуртуванню спільноти освітян навколо якісної освітньої підготовки осіб з порушеннями слуху.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Департаменту освіти і науки КМДА