Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Україна представила пріоритети головування в Глобальному Альянсі із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів на 2025 рік

Опубліковано 16 січня 2025 року о 13:31

15 січня під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної відбулася перша зустріч представників Глобального Альянсу із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів, присвячена презентації пріоритетів головування України у Альянсі у 2025 році.

Альянс є групою держав, міжнародних партнерів, громадських організацій та постраждалих, що координує дії щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Участь у заході взяли перша леді Олена Зеленська; Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко; заступник Міністра закордонних справ Мар'яна Беца. А також діючі члени Альянсу, зокрема представники посольств країн-учасниць (Британії, Японії, Австралії, Франції, Колумбії, Іспанії, Швейцарії тощо) та міжнародних організацій (ООН Жінки, Глобальний фонд підтримки постраждалих, Фонд Муквеге).

Учасники обговорили заходи для посилення підтримки постраждалих та на шляху досягнення справедливості.

Олена Зеленська наголосила на тому, що лідерство України важливе для формування глобальної відповідальності щодо запобігання сексуальному насильству в умовах збройних конфліктів. 648 українців і українок подали заявки на проміжні репарації в межах пілотного проекту надання проміжних репарацій постраждалим від сексуального насильства зі сторони російських окупантів. 432 людини їх уже отримали.

«Це не про гроші – це про комплексну підтримку для постраждалих, про співчуття, про дестигматизацію і можливість розпочати нове життя. Вірю, що при такому ставленні, більше людей перестане боятися і наважаться звертатись по допомогу, а згодом і свідчити», – сказала вона.

Зі свого боку, Ольга Стефанішина зауважила на необхідності обміну досвідом між країнами учасницями.

«Україна розпочала головування в Альянсі і сьогодні ми представляємо пріоритети цього надважливого процесу. Ми вже започаткували мережу Центрів допомоги врятованим, затвердили відповідні урядові рішення, передбачили законодавчі зміни. Це про проактивність нашої держави в контексті реагування на сексуальне насильство під час війни, і ми готові ділитись власним досвідом з іншими країнами. Прагнемо проявити себе як країна, що готова допомагати не тільки своїм громадянам, а й дбати про всіх постраждалих. Головування України сприятиме цій меті», – сказала урядовиця.

Ольга Стефанішина також підкреслила, що попри те, що притягнення рф до відповідальності може бути тривалим, важливо зараз забезпечити всі умови для цього, зокрема зібрати інформацію про тих, хто готовий свідчити, а також надавати всебічну допомогу постраждалим. Вона також наголосила, що велика кількість країн та міжнародних організацій вже приєднались до Альянсу і стоять пліч-о-пліч з Україною у підтримці постраждалих. Однак важливо розширювати коло учасників цього об'єднання.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко представила ключові пріоритети та дорожню карту головування України. Так, серед них:

Провести аналіз основоположних документів, зокрема Хартії Альянсу й процедурних документів та забезпечити їхнє подальше вдосконалення.

Посилення зобов’язань щодо створення комплексних програм репарацій для постраждалих.

Проведення всебічного дослідження найкращих практик серед держав-членів Альянсу, що слугуватиме дороговказом ефективних заходів щодо запобігання, реагування та підтримки постраждалих.

Зі свого боку Арлін Бет Тікнер, Посол з гендерних питань та глобальної феміністичної політики Колумбії (як співголови Альянсу на 2025 рік) та Мартін Гарріс, Посол Британії в Україні (як країни засновниці Альянсу) привітали Україну з початком головування та підкреслили важливість посилення взаємодії й обміну досвідом.

Захід організовано у EuropeanHUB ГО “UAExperts” за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики за сприяння Фонду народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine.

Довідково

У листопаді 2022 року Сполучене Королівство оголосило про створення Альянсу і державами було підписано політичну декларацію для покращення координації дій, обміну досвідом та забезпечення правосуддя для постраждалих від сексуального насильства під час конфліктів. У березні 2023 року Альянс офіційно розпочав свою діяльність з Україною як співголовою.

Цьогоріч Україна вперше стала головою Альянсу, підтверджуючи свою відданість боротьбі за права людини та справедливість, попри триваючу повномасштабну війну. Співголовою на 2025 рік є Колумбія.

Станом на січень 2025 року у складі Альянсу 26 держав та інших членів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux