Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Україна вперше представила Індекс гендерної рівності за європейськими стандартами

Опубліковано 07 березня 2025 року о 09:05

У Києві відбулася презентація фінальних результатів першого Індексу гендерної рівності (Gender Equality Index) – інструменту, який вимірює стан рівності між жінками та чоловіками у ключових сферах життя. 

У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністр юстиції України Ольга Стефанішина, посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, урядові представники та експерти з гендерної рівності. Міністерство соціальної політики України представила заступник Міністра Ірина Постоловська.

«Гендерна рівність – це фундамент демократичного суспільства. Україна продовжує пріоритизувати цей принцип у політичній сфері, адже рівне ставлення є основою справедливого суспільства. Ми також розвиваємо доглядові послуги, щоб створити більше можливостей для жінок повернутися на ринок праці», – зазначила Ірина Постоловська.

Індекс охоплює шість ключових сфер: робота, гроші, знання, час, вплив і здоров’я. Україна посіла 20-те місце серед 27 країн ЄС + Україна, продемонструвавши найвищі показники у сферах «Здоров’я», «Гроші» та «Час», що є найближчими до середньоєвропейських.

Серед позитивних зрушень також відзначено поступ в імплементації Стамбульської конвенції, яка посилює боротьбу з гендерно зумовленим насильством. Її ратифікація Україною у 2022 році стала важливим кроком для захисту постраждалих та розширення механізмів боротьби з насильством.

Під час дискусії учасники заходу обговорили, як результати Індексу можуть сприяти реформам, інтеграції України до ЄС та відігравати ключову роль у післявоєнному відновленні країни.

Розрахунок індексу гендерної рівності для України тривав 1,5 року. Наступний етап – зміцнення спроможності державних інституцій у використанні європейської методології збору та аналізу даних, а також інституалізація українського Індексу й забезпечення його регулярного розрахунку.

Створення Індексу стало можливим завдяки підтримці ЄС та спільним зусиллям Українського Жіночого Фонду, Державної служби статистики України за сприяння Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.

Завдяки єдності та спільним зусиллям Україна стала першою країною, яка отримала статус кандидата в члени ЄС, водночас продовжуючи боротьбу за незалежність у розпал повномасштабної війни. Ми також стали першою державою, що розробила Індекс гендерної рівності в умовах війни. Це важливий крок до стратегічного планування реформ у сфері рівності жінок і чоловіків та створення інклюзивного підходу до відбудови країни.

Переглянути Індекс українською мовою можна за посиланням.


.




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux