В бібліотеках Дніпровського району продовжують навчати громадян українській мові
На базі бібліотек Дніпровського району столиці продовжують працювати розмовні клуби з вивчення української мови. Загалом функціонує 8 розмовних клубів із вивчення української мови. Заняття розраховані на тих, хто бажає вивчати українську мову самостійно, без допомоги вчителів, хоче побороти в собі мовленнєвий бар’єр, страх спілкуватися українською, тільки починає говорити українською і шукає підтримки.
Зокрема, заняття проходять в бібліотеці ім. П. Тичини, де в рамках Всеукраїнського проєкту «Єдині» займаються усі охочі перейти на українську мову. Зазначимо, що цієї неділі стартував вже 16-й курс з вивчення української мови.
Чергове засідання розмовного клубу «Говоримо українською» пройшло в бібліотеці ім. П. Усенка для дітей. Засідання клубу було присвячене історії виникнення письма. Незмінна модераторка клубу Ольга Максименко розповіла про давнє вузликове письмо, використання предметів-символів, піктограми, ієрогліфічне письмо та сучасну абетку.
часниці клубу мали змогу уявити, якими були перші книги й перші бібліотеки, а також розшифрувати напис, зроблений декоративним рунічним шрифтом. А на останок обговорили ще одну важливу і надзвичайно актуальну тему – перейменування київський вулиць.
Окрім того, заняття в вивчення української проводяться в бібліотеці ім. К. Симонова. Впродовж навчальних занять усі охочі розвивають та покращують свої навички спілкування державною мовою.
Під час тренінгів учасники дізнаються про риторику та техніку мовлення, як правильно розставляти наголоси у словах, лексичне значення слів, правопис тощо.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу культури Дніпровської РДА