В бібліотеці ім. П. Усенка для дітей відбулася зустріч школярів із письменником та військовим Сергієм Пантюком
Сьогодні до бібліотеки ім. П. Усенка для дітей ЦБС Дніпровського району завітав письменник, поет, а ще і військовий, що боронить нас від ворогів – сержант Збройних Сил України Сергій Пантюк.
Пан Сергій презентував свою нову книгу – світлу і щемку повість-казку «Фікус Бенджамін розповідає про щастя». Це історія про те, як у нашому, здавалося б, буденному житті часів війни сповна розкриваються справжні цінності та вічні істини.
На літературну зустріч із українським письменником сучасності завітали учні других класів Ліцею №137 Дніпровського району та четвертих класів Ліцею №30 "ЕКОНАД".
Хоча авдиторія була непроста – учні 4-х та 2-х класів, доволі жваві та непосидючі, ‒ авторові кількох книжок для дітей різних вікових категорій вдалося зацікавити й залучити школярів і до вивчення скоромовок, і до обговорення книг, і до діалогу.
Під час діалогу з письменником діти ставили багато запитань про творчість: чи можна написати книгу, коли не маєш уяви; скільки часу йде на написання книг; чи стомлюються у письменника руки, коли він пише книги тощо.
Сергій Пантюк ділився своїм досвідом творчості і наголосив зокрема на тому, що творчість – це інтелектуально-емоційна праця, доволі виснажлива, яка потребує особливого стану – натхнення. Залежно від цього є твори, що пишуться скорше, а є такі, для завершення яких треба понад десять років.
Дітей дуже зацікавив воєнний досвід митця. Вони допитувалися про особливості служби в діючих ЗСУ, як діють бійці під час повітряних тривог на передовій. І як же він за таких умов пише книги на війні.
Сергій Пантюк акцентував, що він – доброволець, бо зголосився захищати Україну за покликом серця. Разом із друзями-однодумцями 24 лютого 2022 р., після вторгнення росії в Україну, приєднався до бійців тероборони, згодом – до ЗСУ.
У розмові з дітьми Сергій Пантюк уміло дозував пізнавальну та емоційну інформацію із гумором та активував увагу малечі різними запитаннями та завданнями.
Діти залишилися у захваті від зустрічі та спілкування з військовим письменником.