В Дніпровському районі привітали трудовий колектив Українського товариства сліпих (УТОС)
14 листопада у приміщені Київського учбово-виробничого підприємства №4 Українського товариства сліпих (вул. Фанерна, 4) відбулись урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня сліпих.
Привітати учасників товариства прийшло багато почесних гостей: Петро Онофрійчук - голова Дніпровської райдержадміністрації, Алла Загородня – заступник голови Дніпровської РДА, Олександра Соя – начальник районного управління праці та соціального захисту населення, Михайло Новосецький – заступник голови Всеукраїнської організації УТОС, Оксана Григор'єва - директор Благдійного фонду "Дніпровець. Успіх і Розвиток", помічник депутата Київради Олександра Міщенка та інші.
"Цього дня хочу побажати вам щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення! Хай кожен день повниться веселим і милим відчуттям, гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею! Щастя і радощів у домівку, здоров’я і благополуччя родині, натхнення і творчості для душі! Хай сонце заглядає у вікна, а щастя в серце!", - побажав Петро Васильович.
Петро Онофрійчук відзначив найактивніших працівників підприємства Грамотами за багаторічну сумліну працю, активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня сліпих.
Завершилися урочистості святковою концертною програмою за участю колективів художньої самодіяльності Київського учбово-виробничого підприємства №4 Українського товариства сліпих (УТОС).
Довідково.
Постановою Ради Народних Комісарів України 4 червня 1933р. була створена одна з найбільших громадських організацій інвалідів – Українське товариство сліпих.
Підприємство Київське УВП №4 УТОС було засновано 18 червня 1957 року в Жовтневому районі м. Києва по вул. Польова, 6. Воно досить швидко розвивалось і вже на початку 60-х років розпочало будівництво виробничої площадки по вул. Фанерна, 4. Першим керівником підприємства, його будівничим був Масленніков Микола Михайлович, який пропрацював на цій посаді 28 років. Згодом все керівництво переїхало на свою нову територію, яка швидко розвивалась.
Основними завданнями, які покладались на цю громадську організацію – це поліпшення умов життя сліпих, їх матеріальне забезпечення, виховання та освіта сліпих, працевлаштування у державній і кооперативній промисловості, та в інших доступних для незрячих галузях народного господарства. Ця подія вплинула на подальше життя сліпих, привернула увагу суспільства до проблем інвалідів.
Наразі за підтримки держави організація проводить заходи щодо соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації інвалідів — громадян України, які не можуть конкурувати на ринку праці. Громадська організація забезпечує соціальний захист інвалідів по зору – їх конституційних прав на працю, освіту, відпочинок, медичне обслуговування, належні умови проживання та матеріального забезпечення.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики