В освітніх закладах району відзначили День української писемності та мови
У закладах освіти Дніпровського району Києва відзначили День української писемності та мови. Напередодні цього свята пройшла низка тематичних різноформатних заходів та ініціатив.
Зокрема, учні Ліцею №209 "Сузір'я" доєдналися до онлайн-флешмобу #Мова_творить_націю, висловивши свої думки про важливість та красу спілкування українською мовою! В ліцеї підготували також віртуальний кластер «Єдина мова – нація єдина», мета якого - усвідомлення ідейно-художнього багатства й естетичної цінності творів, ознайомлення з сучасною українською прозою. В рамках цього проєкту звучала промова відомої української письменниці Оксани Забужко "Не бійтесь говорити українською" у виконанні учня 10-В класу.
У Ліцеї №176 ім. Мігеля де Сервантеса вже стало чудовою традицією відзначати святковими та цікавими заходами День української писемності й мови та День вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. Цьогоріч програма заходів була досить насиченою, тривала протягом тижня та охопила усі вікові категорії здобувачів освіти.
Учні 5-их класів представили відеопроєкт - слайд-шоу «Мова - серце нації" і взяли активну участь у ГраВіКоні "Скарб, який не можна загубити...", де одночасно грали, змагалися і навчалися.
Паралель 6-их класів долучилась до квесту "Мовно-літературний вояж", під час якого граючись навчались, а також вгадували, конструювали, фантазували, творили. Вихованці 7-х класів віртуально побували в далекому 11 столітті. Разом із Нестором Літописцем гортали сторінки "Повісті минулих років", малювали заставки до тексту літопису, знайомилися з видатними пращурами роду українського! Учні 8-их класів взяли активну участь у мовознавчій грі "Слово відмикає серце", у якій учні виявляли власну індивідуальність та збагачувались інтелектуально. Дев'ятикласники підготували мовне свято «І йшли віки, і були українці, і сотворилося слово українське…».
Родзинкою дійства стало привітання усієї шкільної родини з прийдешнім святом від учнів 10-11-их класів, що пролунало в етері ліцейного радіо. Ліцеїсти розповіли про історію виникнення українського письма, про важливість вивчення та популяризації рідної мови, про історію самого свята та про зміну дати його відзначення. А завершилась радіогазета флешмобом під пісню у виконанні Наталії Бучинської «Мова єднання». Фінальним акордом свята стала участь ліцейної родини у написанні радіодиктанту національної єдності.
Освітня спільнота Ліцею №98 долучилась до відзначення Дня української писемності та мови і написання Радіодиктанту національної єдності. У закладі освіти лунали українські пісні, відбувся конкурс знавців української мови між учнями та вчителями.
Напередодні Дня української писемності та мови, в Ліцеї «Домінанта» також панувала атмосфера патріотизму, єдності, любові до України та рідної солов'їної. Низка заходів, проведених учителями української мови та літератури, символізувала красу, велич і любов до рідного слова, культури та традицій українського народу та надихала учнів.
А нушенята 5-х класів Ліцею "30 "ЕКОНАД" під керівництвом учителя української мови та літератури мали чудову нагоду перевірити свої знання, уміння та навички з української мови у мовознавчому квесті «Мова - це кордон». Учні мали змогу поринути у багатий світ краси і принад рідної української мови.
Учні Ліцею №141 «ОРТ» міста Києва долучилась до написання Всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності.
Минулий тиждень у шкільній родині Ліцею №125 Дніпровського району видався насиченим, адже на уроках лунали українські пісні, учні декламували вірші відомих українських класиків і презентували мовні проєкти, ілюстрації до фразеологізмів, а також власні міфи та легенди. Крім того, відбулися уроки-вікторини, творчі зустрічі з дитячими письменниками, а також виставки книг, малюнків, постерів, присвячені українській писемності. Учні мали змогу переглянути науково-просвітницьке відео з історії української мови створене меценацькою фундацією «OLOS» в рамках проекту «Мовне питання». Також ліцеїсти долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності.
Гімназія №258 долучилась до наймасовішого флешмобу осені - Всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності, який щороку об'єднує українців по всьому світу. Для багатьох учнів це був перший досвід та це не завадило залишатись натхненними до останнього слова. Не зважаючи на те, що тривога перервала написання, учні все одно повернулись до диктанту після відбою.
25 жовтня учнівська та педагогічна спільнота Технічного ліцею Дніпровського району Києва долучилася до написання традиційного Всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови. Це була чудова нагода почути військового, музиканта, поета та еко-активіста Павла Вишебабу, перевірити власні знання з орфографії та пунктуації української мови, а головне - відчути силу єдності нашої мови!
Двадцять п'ятий - ювілейний - Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у Київському ліцеї №42 об'єднав учнів та вчителів, які виявили бажання спільного написання.
Загалом усі заклади загальної середньої освіти Дніпровського району долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності.