В рамках підготовки до нового навчального року сьогодні здійснено моніторинг 11 районних закладів освіти
Триває моніторинг стану підготовки закладів освіти Дніпровського району до нового 2024-2025 навчального року та стану готовності закладів освіти до роботи і в умовах воєнного стану. Сьогодні, 12 серпня, розпочато моніторинг стану готовності закладів загальної середньої освіти Дніпровського району.
Члени моніторингової комісії, до складу якої входять спеціалісти районного управління освіти, представники Дніпровської РДА - сектору з питань охорони праці та відділу муніципальної безпеки, районного управління ГУ ДСНС України в м. Києві, СЮП ВП Дніпровського районного УП ГУНП м. Києві та Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві завітали у 11 закладів загальної середньої освіти. Зокрема, стан готовності перевірили у закладах: СЗШ №№4, 158, 184, 201, 224, Ліцеї №№98 (в т.ч. у початковій школі) та 246, СШ №325 «Щастя», НВК «Щастя» та Станції юних техніків - Центр науково-технічної творчості молоді.
Питанню безпеки учасників освітнього процесу приділялась основна увага. В цьому напрямку перевірялись стан фонду захисних споруд цивільного захисту, наявність оновлених планів евакуації та дій у надзвичайних ситуаціях, безпека приміщень та території навчального закладу.
Здійснювався моніторинг стану організації освітнього процесу у новому навчальному році (інформація про форми та формати навчання відповідно до місткості укриттів за визначеною формою, комунікація та швидке інформування про зміни у розкладі та безпекові заходи, актуальність та повнота необхідної документації, стан готовності класних кімнат, кабінетів, лабораторій до прийому здобувачів освіти, зокрема до 1-го класу, підготовку бібліотек тощо).
В рамах створення інклюзивного середовища у закладах освіти вивчалось питання доступності інфраструктури, наявності та стану обладнаних санітарних та ресурсних кімнат, наявності тактильних покажчиків, звукових сигналів, таблиць з шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору та слуху, а також кваліфікації педагогічного складу для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Також члени комісії вивчали стан медичного та кадрового забезпечення у закладах освіти, харчоблоків та організації харчування, спортивної інфраструктури закладів освіти, класів безпеки тощо.
Окрема увага приділялась питанням національно-патріотичного виховання у закладах освіти, профілактики булінгу в учнівському середовищі та психологічної підтримки.
Ще тиждень, до 16 серпня включно, працюватиме комісія моніторингу стану підготовки закладів освіти Дніпровського району до нового 2024-2025 навчального року та стану готовності закладів освіти до роботи в умовах воєнного стану.