В усіх центрах щеплення, розташованих на базі закладів охорони здоров’я району, що надають первинну та вторинну амбулаторну допомогу, продовжується робота по вакцинуванню населення
З середини липня зросла захворюваність населення на коронавірусну хворобу COVID-19. Із 11 до 17 липня в м. Києві було зареєстровано 112 випадків захворювання, а з 18 до 24 липня – вже 245.
Нещодавно в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами. МОЗ України рекомендує громадянам введення другої, ревакцинальної (другої бустерної) дози вакцини проти COVID-19 мРНК вакциною (СOMIRNATY™) не раніше ніж через 4 місяці після першої ревакцинальної дози.
Звертаємо увагу, що в усіх центрах щеплення, розташованих на базі закладів охорони здоров’я району, що надають первинну та вторинну амбулаторну допомогу, продовжується робота по вакцинуванню населення. Бажаючим щепитися слід звернутися до лікувального закладу за місцем укладання декларації з лікарем.
Наприклад, в КНП "ЦПМСД № 1" вакцинальна кампанія не припинялась навіть з перших днів військової агресії російської федерації. Так, в кабінеті щеплень, з 24 лютого 2022 року по сьогоднішній день виконано щеплень вакциною проти COVID-19 1897 чол. З них бустерну дозу вакцини Phaizer вже отримали 1488 чол. А з 14 липня 2022 року вже проведено щеплення другою бустерною дозою 10 чол. І сьогодні заклад запрошує кожного охочого щепитися першою, другою чи бустерними дозами вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19 в кабінеті щеплень КНП "ЦПМСД № 1" за адресою вул. Петра Запорожця, 26, з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 13:00; субота, неділя – вихідні дні.
Також медики просять не забувати про елементарні заходи безпеки: слідкуйте за гігієною рук, за можливості уникайте скупчення людей у закритих приміщеннях, в укриттях під час повітряної тривоги надягайте медичні маски.
Довідково.
Друга ревакцинальна доза рекомендована людям від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними захворюваннями, зокрема:
- особам з інвалідністю;
- особам з імуносупресією;
- особам, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
- вік 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
- вік 18-59 років із значними або складними потребами в галузі охорони здоров'я або численними супутніми захворюваннями, які підвищують ризик важкого COVID-19.
Люди з цих груп, ймовірно, мають високий ризик тяжкого захворювання на COVID-19 навіть після первинної вакцинації.
Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами КНП "ЦПМСД № 1"