Вакцинація від поліомієліту – єдиний спосіб убезпечитися від його тяжких наслідків
Вакцинація від поліомієліту – єдиний спосіб убезпечитися від його тяжких наслідків. А саме від невиліковного паралічу або, навіть, смерті. На цьому у Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, що проходить під егідою ООН 24 жовтня, наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Вона зазначила, що специфічних ліків від цієї хвороби не існує. Викликають її поліовіруси, які здатні дуже швидко поширюватися серед людей. Поліовіруси потрапляють до організму здебільшого через немиті руки та брудну воду. Через те, що вони вражають нервову систему людини, можуть призвести до незворотних наслідків. Найбільш вразливі до поліомієліту – діти до 6 років. Та заразитися можуть також невакциновані дорослі.
«На жаль, зазвичай поширювачів вірусу складно виявити вчасно через відсутність специфічних ознак на перших порах захворювання. Тож, самі про те не здогадуючись, хворі можуть заразити близьких. А відтак – у групі ризику всі не щеплені за календарем», – повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я.
Для повного захисту вакцинацію необхідно пройти 6 разів за відповідною схемою (у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 14 років). Якщо ж дитина пропустила щеплення, треба зробити його якнайшвидше.
«Щоб дізнатися, як саме надолужити процес вакцинації проти поліомієліту, варто звернутися до педіатра або сімейного лікаря, з яким підписано декларацію. Він вибудує індивідуальний графік з урахуванням усіх нюансів», – порекомендувала Валентина Гінзбург.
Вона зазначила, що на сьогодні столиця посідає провідні позиції за рівнем охоплення щепленнями від поліо. Найкращі показники в Оболонському та Солом’янському районах, найнижчий рівень вакцинації – у Святошинському. Та, за її словами, слід брати до уваги, що хоч Київ і демонструє найкращі результати серед регіонів щодо вакцинації від поліомієліту, втрачати пильність не можна. Адже до столиці приїздять тисячі людей із різних регіонів, особливо нині, під час повномасштабної війни.
Таким чином, у столиці зберігаються досить високі ризики спалахів інфекційних хвороб. Тож треба особливо дбати про надійний захист щонайменше від тих із них, які є вакцинокерованими.
«Саме до таких належить поліомієліт. До того ж, він дуже просто і швидко поширюється. Наприклад, хвора дитина у дитсадку або школі – майже 100% гарантія зараження для невакцинованих дітей. Адже для зараження потрібна дуже маленька кількість вірусу. Та й зберігатися на предметах, на продуктах тощо він може дуже довго. Тож наполегливо раджу дорослим – разом із педіатром або сімейним лікарем перевірте вакцинальний статус своєї дитини. І якщо потрібно – надолужте щеплення. Це питання майбутнього. Здорового майбутнього наших дітей», – закликала Валентина Гінзбург.