З 1 липня 2019 року вводиться ліцензування виробництва, зберігання пального, роздрібної та оптової торгівлі паливом
Інформуємо, що усі суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним зобов’язані придбавати ліцензію з 01.07.2019 року. Це пов’язано зі змінами, які внесені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 за №2628-VIII.
Суб’єкти господарювання повинні будуть отримувати ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання.
Ліцензії видаються терміном на п’ять років.
За отримання ліцензії встановлена річна плата у розмірі:
- за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 5000 гривень за кожне таке місце;
- за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 10000 гривень.
Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Річна плата на право зберігання пального становить 780 гривень.
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;
- акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник. У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.
Важливо! Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Ліцензія видається за заявою разом з документами суб’єкта господарювання, які подаються:
- для оптової торгівлі ‑ на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8);
- для роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання.
Важливо врахувати!З 01.07.2019 до суб’єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- виробництва пального без наявності ліцензії – 1 млн. гривень;
- оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500 тис. гривень;
- роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250 тис. гривень.
Підготовлено відділом з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики райдержадміністрації за матеріалами Головного управління ДФС у м. Києві http://kyiv.sfs.gov.ua