З 12 травня в столиці запроваджено перший етап послаблення обмежувальних заходів
Розпорядженнями Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08.05.2020 №39 та від 08.05.2020 №40 призупинено роботу закладів побутового обслуговування населення (лазні, СПА салони, кабінети масажу, тату салони, тощо), роботу спортивних комплексів, басейнів, фітнес-центрів. Не зупиняється діяльність з побутового обслуговування населення (у т.ч. у салонах краси, косметологічних кабінетах, перукарнях тощо у об’єктах площею не більше 300 кв.м (крім розташованих у торговельно-розважальних центрах за умови відсутності окремого входу з вулиці). Таким чином, перукарня, яка розташована у торговельно-розважальному центрі та не має окремого входу з вулиці, працювати поки не може.
Не призупинено діяльність з продажу, надання в оренду,технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, провадження діяльності з періодичних випробувань автотранспортних засобів, діяльність з ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, діяльність об’єктів надання послуг хімчистки за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Відповідно до Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», діяльність з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку включає в себе:
- ремонт комп’ютерів і обладнання зв’язку;
- ремонт побутових виробів і предметів особистого вжитку.
До ремонту побутових виробів і предметів особистого вжитку віднесено: ремонт електронної апаратури побутового призначення, ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання, ремонт взуття та шкіряних виробів, ремонт меблів і домашнього начиння, ремонт годинників і ювелірних виробів, ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку.
Розпорядженням Керівника робіт від 08.05.2020 № 40 затверджено Особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних та інших заходів для перукарень, салонів краси, косметологічних кабінетів усіх типів та форм власності (далі – Порядок). Відповідно до Порядку, прийом відвідувачів необхідно здійснювати виключно за попереднім записом із дотриманням часового інтервалу між відвідувачами не менше 15 хв. Між місцями надання послуг необхідно забезпечити дистанцію: 3.0 м – при розташуванні робочих місць паралельними рядами; 1,8 м – при розташуванні робочих місць по осі; 0,7 м- від останнього робочого місця до стіни чи іншої перепони. Допуск до роботи працівників здійснюється за умови наявності у них одягнених засобів індивідуального захисту, забезпечення щоденної термометрії працівників, організації централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту та їх утилізації, забезпечення дотримання дистанції працівниками, які мають найбільший контакт із відвідувачами, на відстань як мінімум 1,5 метра, або встановлення захисних екранів для захисту працівників; встановлення на кожному вході дозаторів з антисептичними засобами; забезпечення обробки рук відвідувачів при вході антисептиками спиртовмісними; забезпечення дотримання відстані не менше 1,5 м між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень. Також прописані вимоги до дезінфекції приміщень, до відвідувачів закладів, вхідного санітарного контролю.
Також, розпорядженням Керівника робіт від 08.05.2020 № 40 затверджено Особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних заходів для підприємств побутового обслуговування населення усіх типів та форм власності. Серед них: вирішення питання організованого перевезення працівників на їх робочі місця, допуск до роботи працівників при умові вдягнених засобів індивідуального захисту; проведення щоденної термометрії всіх працівників; наявність засобів індивідуального захисту з розрахунку на наступні 5 робочих днів; забезпечення дотримання дистанції між працівниками, які мають найбільший контакт із відвідувачами, на відстань як мінімум 1,5 метра. Також затверджено вимоги щодо відвідувачів (санітарний контроль відвідувачів), вимоги щодо дезінфекції (через кожні 2 години робочого часу проведення дезінфекційних заходів), вхідного санітарного контролю (не допускати до приміщень більше ніж 1 особу на 10 кв.м та осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту, тощо).
За інформацією Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)