Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Заходи до Дня пам’яті Героїв Крут у НВК «Домінанта»

Опубліковано 27 січня 2017 року о 13:21
фото

29 січня в Україні відзначатиметься День пам’яті Героїв Крут. Вшанування цієї дати спрямоване на зміцнення консолідації суспільства навколо пам’яті про боротьбу за незалежність України, утвердження патріотизму, формування єдиної української нації. Пам’ятаючи цей подвиг, не можна не помітити паралелі: як і в 1918 році, процес національного державотворення відбувається в умовах російської військової агресії, при цьому існує принципова схожість дій Росії тоді і зараз.

Великого значення в цьому контексті набуває виховання молодого покоління. Саме з цією метою, напередодні відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в навчально-виховному комплексі «Домінанта» (вул. Юності, 3) провели низку заходів: урок мужності у шкільному музеї «Подвиг героїв – студентів» проведений з учнями 6-Б класу, інтерактивний урок-доповідь підготували учні 7-А класу, виховна година «Загиблим за Україну – вічна пам’ять» з майстер-класом по виготовленню квітів пам’яті пройшла у 6-А класі. Головний акцент цих заходів – тема захисту українських земель, збереження територіальної цілісності держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних сил України, як запоруки незалежності України, сприяння усвідомлення своєї відповідальності за долю країни.

Довідково: 

Бій під Крутами - бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Навчально-виховного комплексу «Домінанта»


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux