Засідання Координаційної ради з питань запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми
Сьогодні, 20 червня, відбулося засідання Координаційної ради з питань запобігання домашньому насильству/насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми при Дніпровській РДА. Участь у нараді, яка пройшла під головуванням очільниці Дніпровського району Олени Шевченко, взяли представники Управління соціального захисту населення, Служби у справах дітей та сім’ї, Дніпровського районного центру соціальних служб, Управління освіти, Дніпровського районного суду міста Києва, районного управління поліції ГУ НП, Патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції та Громадської ради при Дніпровській РДА.
На початку наради присутні заслухали звіт щодо проведеної роботи за 5 місяців поточного року з питань запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми у Дніпровському районі Києва.
Олена Шевченко наголосила, що тільки за чіткої та злагодженої співпраці всіх відповідних служб та установ, на які покладено функції щодо здійснення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, можна досягти високих результатів у протидії домашньому насильству.
Серед іншого, розглянули питання щодо посилення проведення інформаційної роботи з питань протидії торгівлі людьми, встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Далі представники Координаційної ради обговорили питання взаємодії з суб’єктами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.
Також обговорили питання впровадження корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї. Адже робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї.
Наостанок, представник управління патрульної поліції доповів присутнім стосовно взаємодії патрульної поліції з іншими суб'єктами, що здійснюють заходу сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Підбиваючи підсумки, учасники наради обговорили специфіку роботи в умовах воєнного стану, окремі випадки домашнього насильства, роботу з внутрішньо переміщеними особами, проаналізували виконану роботу в громаді щодо запобігання та протидії насильству в сім’ї. Також напрацювали подальші плани й заходи, котрі направлені на підвищення ефективності профілактичної роботи щодо його попередження.