Засідання Ради директорів підприємств промислового комплексу, установ та організацій Дніпровського району
Учора відбулося чергове засідання Ради директорів підприємств промислового комплексу, установ та організацій району при Дніпровській РДА. В роботі Ради директорів взяли участь депутат ВРУ Леся Забуранна, в.о. першого заступника голови Дніпровської РДА Олена Шевченко, заступник директора Департаменту - начальник управління промисловості, підприємництва та регуляторної політики КМДА Анатолій Баган.
На початку засідання заслухали інформацію стосовно участі промислових підприємств в експозиції «Made in Kyiv» на Міжнародному машинобудівному ярмарку «THE INTERNATIONAL ENGINEERING FAIR», який проходив на початку жовтня у місті Брно.
Стенд «Made in Kyiv» загальною площею 45 м² був розміщений у промисловому павільйоні. На ньому столичні підприємці розмістили власні новітні розробки в галузі приладобудування та машинобудування.
Серед 10 київських компаній були й промислові підприємства Дніпровського району: ТОВ «Компанія «Енергія води», ТОВ «Сторожук» (UASTAL), ТОВ «Науково-виробниче товариство «Дніпро-МТО», ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ірком-ЕКТ», ТОВ «Техсервіс ВЕКО і партнер ГМБХ» (TWEKO).
Загалом підприємства – учасники виставки презентували свою продукцію, яка вже сертифікована і готова до виходу на європейські ринки. Адже цей захід надав можливість показати європейським споживачам, що столичні підприємства, попри військову агресію в Україні, продовжують працювати та розвиватися. Є й перші результати з підписання угод та досягнутих домовленостей із європейськими партнерами.
Наприклад, в ході виставки підприємство ТОВ «Сторожук», що виготовляє ковані елементи та ковані вироби, здійснює лазерний та гідроабразивний розкрій металу, змогло укласти два контракти: один з італійською фірмою “GENERATION LASER”, другий — з компанією «ATON SERVICE». Також високу зацікавленість у відвідувачів викликала послуга ТОВ «Сторожук» з ремонту лазерних джерел і перепаювання оптоволоконних кабелів лазерних випромінювачів.
Експонувалося в Чехії й ТОВ «Науково-виробниче товариство «Дніпро-МТО», що виробляє холодильне і кріогенне обладнання для медичних і дослідницьких цілей. За результатами заходу «Дніпро-МТО», підписало контракт з чеською фірмою FRIGERA на виготовлення та постачання медустаткування. Крім того, готується угода на спільне виробництво з FRIGERA по технології НВТ «Дніпро-МТО».
На не менш гідному рівні столицю представила компанія Дніпровського району - ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ірком-ЕКТ», яка виготовляє різне фасувальне та етикетувальне обладнання для лакофарбової, хімічної, сільськогосподарської промисловості та медицини. Продукцією фірми зацікавилися декілька іноземних компаній.
Під час участі в заході ТОВ «Техсервіс ВЕКО і партнер ГМБХ» (TWEKO) провела понад 20 презентацій своєї компанії - як на стенді в виставковому павільйоні, так і під час організованих B2B зустрічей на форумі присвяченому українсько-чеській співпраці. У результаті -14 контактів та перемовини із двома потенційними клієнтами. Компанія виготовляє фарбувально-сушильні камери для автомобілебудування, авіакосмічної, залізничної, машинобудівної та деревообробної галузей.
Анатолій Баган нагадав присутнім, що в Києві діє Програма фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва, завдяки якій підприємці можуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проєктів.
Також підприємцям нагадали про діючі державні програми допомоги малому та середньому бізнесу.
В свою чергу, представник Лівобережного управління філії Київського міського центру зайнятості «Кар’єрний центр» розповів присутнім про компенсаційні програми для роботодавців за створення нових робочих місць, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та інших зареєстрованих безробітних громадян під час воєнного стану. Доповідач окремо зупинивсь на питаннях, які пов'язані з компенсацією за облаштування робочого місця особам з інвалідністю та навчанням за рахунок ваучеру.
Керівник відділу з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики РДА Григорій Лобач надав вичерпну інформацію стосовно поточного стану включення підприємств Дніпровського району до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури. Він зазначив, що Реєстр відіграє важливу роль у координації процесу захисту критичної інфраструктури.
Наостанок він розповів представникам ради директорів стосовно положень платформи "Зроблено в Україні" та державної програми підтримки українських виробників "Національний кешбек". Станом на 28 жовтня, до програми долучилося 2,4 млн українців, які оформили 2,6 млн карток. Представники промислових підприємств Дніпровського району також долучилися до цієї програми.
Витратити кешбек можна на послуги - комунальні, медичні, транспортні та інші, або задонатити на ЗСУ. Зняти кошти з картки для виплат кешбеку не можна.