Завершено моніторинг стану підготовки закладів освіти Дніпровського району до нового навчального року
У п'ятницю, 16 серпня, завершено моніторинг стану підготовки закладів освіти Дніпровського району до нового 2024-2025 навчального року та стану готовності закладів освіти до продовження роботи в умовах воєнного стану. Загалом члени комісії, яка здійснювала моніторинг, відвідали 158 районних закладів освіти.
Спеціалісти районного управління освіти, представники Дніпровської РДА - сектору з питань охорони праці та відділу муніципальної безпеки, районного управління ГУ ДСНС України в м. Києві, СЮП ВП Дніпровського районного УП ГУНП м. Києві та Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві під час моніторингу стану підготовки закладів до нового навчального року основну увагу приділяли перевірці таких аспектів, як:
- стан фонду захисних споруд цивільного захисту (наявність і стан найпростіших укриттів, їх відповідність нормам безпеки, обладнання та запаси);
- наявність оновлених планів евакуації та дій у надзвичайних ситуаціях;
- безпека приміщень та території навчального закладу (наявність і стан систем пожежної безпеки, забезпечення охорони території та контроль доступу).
У розрізі питання організації освітнього процесу у новому навчальному році перевіряли:
- інформацію стосовно форм та форматів навчання відповідно до місткості укриттів за визначеною формою;
- комунікацію та швидке інформування учнів, батьків та працівників про зміни у розкладі та безпекові заходи (використання сучасних засобів комунікації - електронні журнали, месенджери, соціальні мережі);
- актуальність та повнота необхідної документації;
- стан готовності класних кімнат, кабінетів, лабораторій до прийому здобувачів освіти, зокрема до 1-го класу; підготовка бібліотек, бібліохабів, освітніх центрів.
Створення інклюзивного середовища у закладах освіти – ще один важливий напрямок моніторингу. Серед іншого - вивчалось питання доступності інфраструктури; наявності та стану обладнаних санітарних та ресурсних кімнат; наявності тактильних покажчиків, звукових сигналів, таблиць з шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору та слуху, а також кваліфікації педагогічного складу для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Члени комісії ознайомилися також із медичним та кадровим забезпеченням у закладах освіти, вивчали стан харчоблоків та організації харчування, спортивну інфраструктуру закладів освіти, класів безпеки в закладах освіти із відповідною наявністю приміщення, де виокремлено зони перегляду відеоуроків та презентацій, пожежної та мінної безпеки, домедичної допомоги, психологічного розвантаження тощо.
Окрема увага приділялась питанням національно-патріотичного виховання у закладах освіти; наявності сайту закладу освіти (забезпечення виконання ст. 30 Закону України «Про освіту»); профілактики булінгу в учнівському середовищі та психологічній підтримці.
В рамках моніторингу вищезазначених аспектів стану готовності перевірили у 16 закладах загальної середньої освіти. Зокрема, члени комісії завітали до: Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського № 272, Технічного ліцею, НВК «Домінанта», НВК № 183 "Фортуна", НВК № 167 (в т.ч. початкова), гімназії № 258 та № 146, Наукового ліцею № 208, ліцею № 125, СЗШ № 128, СШ № 65 та Дитячо-юнацької хореографічної студії ім. Миколи Коломійця "Щасливе дитинство".
Цей моніторинг проводився з метою створення належних умов для проведення освітнього процесу, своєчасної і якісної підготовки закладів освіти Дніпровського району міста Києва до початку 2024-2025 навчального року. Результати моніторингу засвідчили, що всі заклади освіти Дніпровського району готові радо зустрічати своїх учнів та вихованців, аби відкривати їм світ нових знань та захопливих вражень.