Збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги України рослин
З потеплінням у парках і лісах починають розцвітати підсніжники, які занесені до Червоної книги. При районних комунальних підприємствах із утримання зелених насаджень та лісопаркових господарств сформовані мобільні патрульні групи з охорони та збереження видів ранньоквітучих, що занесені до Червоної книги, рослин.
Закликаємо киян та гостей столиці не купувати первоцвіти. Більшість із них – підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо – занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Купуючи квіти в метро або на зупинках громадського транспорту, кожен ризикує стати співучасником знищення природи, адже одна вирвана квітка виду «підсніжник» – це вкрадене життя у 45 паростків
Нагадуємо, що незаконний збір і реалізація рідкісних занесених до Червоної книги України ранньоквітучих рослин заборонені Законом України «Про Червону книгу України», та статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Затверджені у 2012 р. зміни до Закону України «Про Червону книгу України» забороняють реалізовувати не тільки першоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені у штучних умовах.
Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн.
Ранньоквітучі занесенІ до ЧервоноЇ книги України: всі види сон-трави, підсніжник звичайний, тюльпан дібровний, проліска сибірська, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий.
Важливо пам’ятати, що збереження первоцвітів залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас. Збережемо прекрасні квіти для нащадків!
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Управління екології та природних ресурсів КМДА