Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Зима комунальників не "застукала" зненацька

Опубліковано 25 листопада 2014 року о 14:28
фото

Цьогоріч зима насунула майже за календарем. І не стала для наших комунальних служб неочікуваним нашестям. Хоча перший день випадіння снігу припав на вихідний – неділю, двірники працювали над розчисткою снігу вже відтоді. Так, маємо дефіцит цих працівників – до 40% від штатного розкладу, проте вони беруть під обслуговування по декілька ділянок, отож, пораються, як можуть.

Від понеділка ж голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослав Горбунов, разом із своїм першим заступником Ігорем Щербаком щоденно проводять робочі наради з обговорення питання поточного стану прибудинкових територій, шляхів і зон зелених насаджень у зимових умовах.

Треба розуміти, що за чистоту прибудинкових територій відповідальність несе КП «Керуюча компанія Дніпровського району міста Києва» (директором – Сергій Новік) із підпорядкованими йому ЖЕКами (котрі, до речі, попри стривоженість громадськості, чисельно скорочуватися не будуть). За «зелені» зони – КП УЗН: «Управління зелених насаджень» (в. о. директора – Лілія Крикун). А за шляхи – автомобільні та тротуари – КП «Шляхово-експлуатаційне управління» (ШЕУ), де директором – Олександр Дрижко. Відтак, маємо зонування відповідальності. Що, постійно наголошує очільник району, не має позначатися смугастістю чистоти та впорядкованості, коли одні комунальні служби спрацювали гарно, інші ж, що поруч, гірше, і це псуватиме загальні враження. Завдання ставиться всім працювати щільно та ретельно, підстраховуючи, за потреби, одне одного.

Щоправда, технічно комунальні підприємства району озброєні саме «смугасто». КП «ШЕУ» має на          йпотужніший парк техніки – бульдозер, 4 сепаратори, 3 навантажувачі, 6 снігоочисників, 9 транспортувальників і розтрушувачів піску, сумішів і реагентів, а також 4 трактори. Так, за районного дорожнього господарства довжиною 130 кілометрів (це як від Києва до Житомира), бажано мати більше, та вже що маємо – те маємо. До того ж міська влада обіцяє районам допомогти закупівлею нової техніки, реманенту тощо. Солі ж та піску – вдосталь.

У КП УЗН – 4 трактори та 2 машини, оснащені щітками та відвалами. До речі, вчасно вивезти все зібране докупи опале листя не встигли, тож вони деінде у дворах збіліли, припорошені снігом, і все чекають свого прибирання.

У КП «Керуюча компанія» - 12 тракторів, які не мають механічних піскорозтрушувачів, і це робиться лопатами вручну. Як і посипання сіллю. Проте робиться ж.

Як з’ясувалося під час робочого об’їзду керівниками території Дніпровського району, шляхи до станцій метрополітену повсюдно прибрані ретельно. Трохи гірше на зупинках іншого громадського транспорту. Непогано очищені тротуари вздовж головних пішохідних магістралей, але значно гірше – у міжбудинкових просторах, де розтопити сніг і лід тепер доведеться за допомогою посипання солі. Хоча вдень, коли температура поки ще здіймається майже до «нуля», очищення доріг не викликає великих фізичних зусиль, і цим варто користатися.

Хто ж несумлінно ставиться до обов’язку утримання доріг та підходів до об’єктів без снігового або льодового настилу, того мають штрафувати. Це особливо стосується власників МАФів, магазинів, закладів побутових послуг, установ, офісів тощо, які згідно договірних умов діяльності мають самі дбати про очищення прилеглих територій та вивіз сміття. А як самим важко – складати відповідні договори з комунальними підприємствами району на обслуговування їхніми силами. Як повідомив начальник відділу з питань благоустрою та контролю за охороною природного середовища Іван Вахнюк, лише за понеділок його інспекторами виписано 78 приписів на усунення недоліків, за якими можуть настати санкції у вигляді адміністративних штрафів.

Наостанок, про транспортні засоби, що припарковані у неналежному місці та заважають роботі снігоочисної техніки. Щодо таких викликані комунальниками наряди ДАІ складатимуть протоколи, а самі ТЗ прибиратимуться евакуаторами на штраф майданчики. Знову насуває «громадянська війна» з евакуаторами? Поживемо – побачимо. Та хотілося б, аби всенародно відповідальною стала противага примхам зими – це напрям вірніший.

Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux