Головна  →  Новини  →  5 грудня 2019

На Березняках відкрили легкоатлетичний манеж Київської міської школи вищої спортивної майстерності

На Березняках відкрили легкоатлетичний манеж Київської міської школи вищої спортивної майстерності

Мер Києва Віталій Кличко разом із братом Володимиром відкрили після реконструкції легкоатлетичний манеж Київської міської школи вищої спортивної майстерності, що на Березняках (просп. П. Тичини, 18). До урочистого відкриття долучилися заступники голови КМДА, керівництво Дніпровської райдержадміністрації на чолі з головою Петром Онофрійчуком, депутати Київради, представники департаментів та управлінь КМДА, вихованка спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи №16 Дніпровського району столиці, чемпіонка з легкої атлетики Юлія Левченко, спортсмени та громадськість.

«Сьогодні ми відкриваємо оновлений легкоатлетичний манеж. Знаковий спортивний об’єкт для столиці. Та, думаю, і для країни загалом. Бо подібних спортивних об’єктів в Україні немає. Манежу – 40 років, і він вже не відповідав сучасним вимогам. Тому до старого приміщення, в якому здійснили термомодернізацію і повністю замінили інженерне обладнання, прибудували дві одноповерхових і одну двоповерхову будівлю», – сказав Віталій Кличко.

Після реконструкції на території манежу з’явилися сучасний зал із трибунами на 300 місць, тренувальні зали, зокрема, з біговими доріжками. Є майданчики для стрибків у довжину та висоту. А також – зали для боксу, настільного тенісу, вільної та греко-римської боротьби, нові роздягальні та душові. Влаштовано спортивні майданчики для проведення тренувань з легкої атлетики.

Для манежу закупили понад 1,3 тис. одиниць професійного спортивного обладнання, виготовленого в Україні, Європі та США.

Вмонтовані у покриття манежу датчики підраховують кола під час бігу на 3-5 км. Також є система фіксації фальстарту та фотофінішу, яка дозволяє відстежувати результати великої кількості учасників змагань. На інформаційні табло автоматично виводиться результат змагань.

Будівля манежу є енергоощадною та має сучасні системи вентиляції та опалення. Створені умови і для комфортного пересування людей з інвалідністю (встановлено пандуси та ліфти). Здійснили і благоустрій території навколо спортивного приміщення та влаштували велопарковки.

«Цей спортивний об’єкт стане однією з найкращих тренувальних баз в Україні. Ми поспілкувалися зі спортсменами – всі задоволені. За рівнем оснащення легкоатлетичний манеж на Березняках може претендувати на сертифікацію для проведення національних та міжнародних змагань. Переконаний, у цій будівлі буде дуже багато спортивних досягнень, що підніматимуть нашу країну ще на вищий рівень», – додав мер Києва.

Володимир Кличко разом із мером оглянув зали манежу, де вже тренуються спортсмени. І зіграв партію в настільний теніс. Він зазначив, що можливість тренуватися у таких умовах мотивує займатися спортом і досягати високих результатів.

«Я подивився, як тут відремонтували зали, скільки нового обладнання – ми з братом у таких умовах не тренувалися, – сказав Володимир Кличко. – Спортсмени, які тут тренувалися, завоювали чотири олімпійських медалі на останніх олімпійських іграх в Ріо. А в цих, найкращих умовах, я переконаний, і результати будуть високими. Сподіваємося, що на наступних олімпійських іграх матимемо щонайменше 10 медалей».

В оновленому манежі вже тренуються олімпійці, члени національних збірних, відомі легкоатлети, борці. Але доступ до манежу матимуть і школярі та всі активні кияни, які займаються фітнесом, оздоровчою фізкультурою та любительським спортом. Манеж працює з 6 до 22 години.

Шоу, присвячене святковому відкриттю, підготували студенти Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, учні київських дитячих спортивних шкіл та майстри Національного цирку України.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку