Головна  →  Новини  →  9 листопада 2021

Учениця школи №125 Вікторія Виджак перемогла на Міжнародному нейроконкурсі

Учениця школи №125 Вікторія Виджак перемогла на Міжнародному нейроконкурсі

Учениця 11 класу спеціалізованої школи №125 з поглибленим вивченням англійської мови (вул. Плєханова, 2) Вікторія Виджак виборола перемогу на Міжнародному нейроконкурсі International Brain Bee Competition. Зазначимо, що представник України вперше за історію участі у конкурсі виборов золоту медаль.

Вікторія посіла перше місце серед  42 учасників - переможців національних конкурсів представників 5 континентів. Журі відзначило її за найвищий результат у нейроанатомії та нейрогістології. Також слід відмітити, що конкурс відбувався англійською мовою. У цьому році International Brain Bee відбувся онлайн.

Довідково.

Вікторія Виджак є володаркою з 2019 року (третій рік поспіль) стипендії Київської міської ради, переможницею Всеукраїнської олімпіади з біології у 2021 році.

Окрема подяка педагогам школи №125 у допомозі Вікторії - Харківській Тамілі Василівні за ґрунтовні знання англійської мови та Грищенко Валентині Вікторівні за мотивацію до поглибленого вивчення біології.

Конкурс International Brain Bee заснований у США професором Університету Меріленда (США) Норбертом Мислінським. На його думку, переможці конкурсу в майбутньому зможуть знайти шляхи лікування більш ніж 1000 неврологічних та психічних розладів, від яких страждають люди. Змагання підтримується найбільшими світовими організаціями — Міжнародним Товариством Вивчення Мозку (IBRO), Федерацією Європейських Товариств Нейронаук (FENS), Американською Психологічною Асоціацією (APA), Американським Товариством Нейронаук (SfN), Альянсом DANA та Асоціацією вивчення хвороби Альцгеймера (Alzheimer's Association). Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаукГО "Ноосфера" та Національний центр "Мала академія наук України" за підтримки нашого Інституту (зокрема, проєкт Neurotwin). У 2021 році національний етап відбувся завдяки фінансовій підтримці Наукового Товариства Шевченка (США) та гранту DANA/FENS (Brain Awareness Week 2021).

У 2022 році відбірковий тур Українського Нейроконкурсу буде організовано в березні, під час Всесвітнього тижня мозку. Організатори запрошують до участі старшокласників усіх регіонів України, а готуватися потрібно уже зараз, адже для успішного виступу потрібно знати не тільки нейробіологію, а й англійську мову, якою проводиться як національний, так і міжнародний етапи. Наступне змагання International Brain Bee відбудеться у Парижі (Франція) в рамках Форуму Федерації Європейських Товариств Нейронаук (липень 2022).

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Управління освіти Дніпровської РДА

Перейти до спискуВерсiя для друку