24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй
24 жовтня 1945 року на конференції у Сан-Франциско, на підставі Хартії Об'єднаних Націй, представники 51 країни ратифікували договір про створення ООН. Україна в числі перших підписала Статут i увійшла в групу країн-засновниць ООН. Саме дату набрання чинності Статуту відзначають як День Організації Об'єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Нині ця міжнародна організація об’єднує 193 держави, що прагнуть підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвитку співробітництва між державами.
Як одна з держав-засновниць ООН, Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту Організації, робить суттєвий внесок у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права тощо.
З набуттям незалежності для України почався новий етап членства в ООН, делегація України брала участь у роботі сесії ГА ООН, керуючись тільки інтересами власної держави. Діяльність України у Організації Об'єднаних Націй було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики нашої держави. Серед них: розробка ефективних підходів до зміцнення міжнародної та регіональної безпеки, більш повне залучення ООН до процесу роззброєння, зниження військового протистояння у різних регіонах світу, проведення конструктивного діалогу з проблем конверсії, розв'язання соціально-економічних проблем, експертної допомоги в інтересах державного будівництва України, використання унікальних можливостей ООН для ведення діалогу з представниками інших держав.
Кульмінацією членства України в Радi Безпеки ООН стало її головування у цьому органi у березнi 2001 року. Цей місяць став одним з найпродуктивніших і найефективніших у діяльності РБ ООН, яка предметно розглянула ряд найбiльш актуальних свiтових проблем, зокрема, кризовi ситуацiї на Балканах та на Близькому Сходi. (uk.wikipedia.org).
Протидія російській агресії, грубому порушенню Москвою засад сучасного світового порядку, заснованого на Статуті ООН, стала ключовою складовою пріоритетів та завдань України в Раді Безпеки.
У 2020 році «ООН відзначає свою 75-ту річницю в період величезних потрясінь для всього світу, які посилюються безпрецедентною глобальною кризою в галузі охорони здоров'я, вагомим за економічними та соціальними наслідками» (www.un.org). Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що світ наразі не зміг подолати виклик щодо боротьби з пандемією COVID-19: "Пандемія COVID-19 стала головним глобальним викликом для всього міжнародного співтовариства, для мультикультуралізму і для мене як Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй" (www. Ukrinform). Об’єднання країн світу у бажанні подолати цю хворобу ставить нові глобальні завдання перед ООН.