Відбулася чергова нарада з директорами закладів дошкільної та загальної середньої освіти Дніпровського району всіх форм власності
Учора, 23 жовтня, в приміщенні Мистецького ліцею «Зміна» Дніпровського району під головуванням начальниці управління освіти РДА Наталії Іваніни пройшла робоча нарада з директорами закладів дошкільної та загальної середньої освіти району всіх форм власності. На нараді розглядалось питання дотримання вимог чинного законодавства при організації харчування дітей у закладах освіти.
До наради долучились представники Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, Державної установи «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та надавача послуг з організації харчування учнів у закладах загальної середньої освіти ТОВ «ПОНТЕМ.УА».
Розглянули широкий спектр питань. Зокрема, начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Дмитро Байраченко проінформував присутніх про підсумки моніторингу підготовки закладів освіти до нового 2024/2025 навчального року та організацію питного режиму в закладах освіти. Йшлося про результати проведених комісійних обстежень, встановлені порушення вимог, які потребують подальшого усунення, а також сервісне обслуговування питних фонтанчиків в районі.
Про впровадження на харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР розповів Ігор Басюк, начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві. Їх колега зупинилась на питанні попередження та профілактики інфекційних захворювань, серед іншого, розглянули випадки групової захворюваності на гостру кишкову інфекцію серед учнів в закладах освіти міста Києва. Окремо було наголошено на тому, що системним порушенням вимог законодавства при організації харчування є розроблення, але не впровадження системи НАССР. Також йшлося про орієнтовний перелік документів з організації харчування, а саме: наказ про організацію харчування; журнал щоденного обліку здобувачів освіти/дітей, які харчуються; журнал здоров’я працівників їдальні (харчоблоку); примірне чотиритижневе сезонне меню; щоденне меню; меню-розклад; технологічна документація на страви та вироби; журнал обліку виконання норм харчування.
Також обговорили забезпечення дотримання законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів в закладах освіти, зупинившись на обов’язках операторів ринку, загальних гігієнічних вимогах щодо поводження з харчовими продуктами тощо.
Про обов’язкові профілактичні медичні огляди йшлося у доповіді лікаря з загальної гігієни ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Про цікавість присутніх до даної теми свідчила їхня активність у обговоренні озвучених питань, уточнення, додаткові питання з практики та досвіду роботи.
Крім того, окремо зупинились на питаннях, які стосуються харчування дітей пільгових категорій та безкоштовного харчування учнів 1-4 класів.
Наприкінці наради, Наталія Іваніна подякувала присутнім за титанічну працю з організації якісного харчування, яку в реаліях сьогодення доводиться інколи здійснювати і при відключенні електроенергії, і під час повітряних тривог тощо. Також вона зазначила, що питанню належної організації харчування дітей у районних закладах освіти приділяється максимальна увага, воно знаходиться на постійному контролі, адже можна і треба удосконалюватись.