Мене накриває хвиля агресії. Що робити?
Кожен з нас стикався з нападами агресії, особливо в ці часи. Гнів може посилюватися за лічені секунди і перетворюватись у щось серйозніше ніж просто поганий настрій.
Обставини, що спричиняють цей гнів, можуть бути поза вашим контролем. Ми не можемо припинити війну, не хвилюватися за близьких і не переживати через погані новини.
Але можемо працювати з власними реакціями на ці обставини.
Що ж робити. Декілька нескладних порад.
По-перше, не варто засуджувати себе за відчуття гніву. Якщо вас охоплює хвиля агресії, спробуйте вивільнити цю енергію без шкоди для себе та оточуючих.
Спосіб 1
Вправа «Сокира».
Ця швидка вправа допоможе взяти під контроль раптову хвилю деструктивної агресії та безпечно вивільнити емоції:
⮕ встаньте та складіть перед собою руки долоня до долоні – тепер у вас в руках уявна «сокира»;
⮕ замахніться нею аж за голову, глибоко вдихніть;
⮕ на видиху різко «рубайте» повітря, водночас не соромтеся голосно видихати через рот;
⮕ повторюйте цю вправу, доки не відчуєте, що напруга зникла.
Спосіб 2
Киньте або зламайте щось (безпечно).
Фізичне кидання предметів може швидко зняти стрес.
⮕ Знаходитесь надворі? Вийдіть туди з м’ячем, або знайдіть каміння, щоб кинути його, якщо навколо достатньо місця.
⮕ Помніть непотрібну картонну коробку або розбийте якийсь старий мотлох, якого ви мали намір позбутися. Якщо це нереалістичний варіант, киньте щось м’яке (наприклад, згорнуті шкарпетки або рулон туалетного паперу) в глуху стіну.
Спосіб 3
Покричіть в подушку (на самоті).
Якщо поруч немає нікого, кого можуть налякати ваші крики, покричіть — це допоможе вивільнити негативну енергію і не тримати все в собі. Якщо ви на роботі й можете зробити перерву на кілька хвилин, ваша автівка теж підійде.
Спосіб 4
Зробіть інтенсивне тренування.
Звичайно, цей варіант підійде лише за певних умов. Але високоенергетичні вправи, такі як бокс або спринт, допоможуть вивільнити енергію з користю для здоров’я. Для цього не обов’язково кудись іти — підійде й домашнє тренування під відео, яке можна знайти в інтернеті але обов'язково слідуйте правил безпеки, щоб не нашкодити здоров'ю. І ще одне — це може здатися безглуздим, але крик або бурчання під час тренування можуть теж допомогти вам заспокоїтися.
Проте, якщо агресія стає системною і вам важко справлятися з нею самостійно – не бійтеся звернутися по допомогу до спеціаліста.