Перша в Україні «житлова електростанція»: київська багатоповерхівка віддаватиме надлишкову електроенергію, що отримує від сонячної генерації, в загальну енергосистему країни
Багатоквартирний житловий будинок Києва, ОСББ на вулиці Митрополита Шептицького, що в Дніпровському районі столиці, отримав статус «активного споживача» електроенергії. ОСББ, що встановило обладнання для сонячної генерації і виробляє за його допомогою електроенергію, тепер зможе постачати надлишок у загальну енергомережу країни.
ОСББ, із головою правління - є прикладом комплексного господарського підходу до управління житлом, розуміння потенційних ризиків функціонування будинку в умовах відключень електроенергії та застосування ефективних рішень. Будинок є активним учасником київських муніципальних програм – Конкурсу енергоефективних проєктів «70/30%», програми часткового відшкодування незалежних джерел енергії. Як результат, 16-поверхівка оснащена сонячною станцією на даху, трьохфазними інверторами, потужною акумуляторною батареєю та іншим супутнім обладнанням, що дозволяє генерувати електроенергію, зокрема завдяки сонячній енергії. В умовах знеструмлення в будинку все одно працюють насоси для підкачки води, ліфт, освітлення в коридорах, є інтернет. А з 1 жовтня ОСББ працює як «активний споживач», уклавши відповідну угоду з електропостачальником, та продає електричну енергію за цінами «Ринку доби наперед».
За інформацією голови ОСББ, у середньому об’єднання планує генерувати в загальну мережу: влітку – 70-80 кВт*год, восени та навесні – 40-45 кВт*год.
Це вперше в Україні житловий будинок не тільки подбав про власну енергетичну ефективність та надійну роботу взимку, а й виконав важливу соціальну місію, і тепер надлишкову електроенергію постачає в енергосистему країни, тим самим підтримуючи її.
Детальніша інформація про участь у міських програмах енергостійкості житлових будинків – за посиланням: http://e.surl.li/duvond.